Boyun Eğme: Kapitalizm İflas Etmiştir

Boyun Eğme: Kapitalizm İflas Etmiştir

Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 249. sayısı “Kapitalizm İflas Etmiştir” manşetiyle bugün okuyucuyla buluşuyor. Dergide TKP'nin 2021 yılına ilişkin siyasi değerlendirmelerini içeren kapsamlı rapor ele alınıyor.

Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme’nin 249. sayısı, “Kapitalizm İflas Etmiştir” manşetiyle bugün okuyucuyla buluşuyor. Bu haftaki sayısında Türkiye Komünist Partisi’nin 2021 yılına ilişkin siyasi değerlendirmelerini içeren kapsamlı raporu işleyen dergi, ilk sayfalarında emekçi halkın sağlığı ve yaşamı için sıralanan acil eylem planına ve TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan’ın değerlendirmelerine yer veriyor.

KALBİMİZ YİNE ÇARPIYOR, HEP ÇARPACAK

Boyun Eğme dergisi, Mustafa Suphi başta olmak üzere TKP’nin kurucu kadrolarının katledilişinin 100. yıldönümünde, devrimci önderleri Türkiye Komünist Gençliği ve yakında okuyucuya ulaşacak olan Parti Tarihi kitabı aracılığıyla anıyor.  

ULAŞIM LÜKS DEĞİL, HAKTIR

Geçtiğimiz hafta Kocaeli’nde büyükşehir belediyesinin ulaşıma yaptığı %17’lik zamma tepki gösteren TKP Kocaeli İl Örgütü’nün, zamların geri alınması talebini de içeren geniş çaplı imza kampanyası bu hafta Boyun Eğme’de. 

GÜZELTEPELİ KADINLAR: KORKMAYALIM, KORKMAYIN

Kadına şiddetin ve kadın emeği sömürüsünün iyice ayyuka çıktığı bugünlerde, Boyun Eğme dergisi bizi Şişli’nin emekçi mahallelerinden biri olan Güzeltepe’de kurulan Kadın Dayanışma Komitesi’ne götürüyor. Güzeltepeli kadınlar, dayanışmanın pandemi döneminde hayatlarını nasıl kolaylaştırdığını ve kendilerine nasıl güven verdiğini anlatıyorlar.

SİZ KİMİ FİŞLEDİĞİNİZİ ZANNEDİYORSUNUZ?

Derginin Emek-Sermaye sayfalarında bu hafta, seslerini duyurmaya çalışan öğretmenleri bir internet sitesi aracılığıyla fişlemeye kalkan özel okul patronlarını dize getiren Birlik Sendikası üyesi özel okul emekçileri var. Ayrıca, önümüzdeki hafta insanca yaşam taleplerini birer dilekçe ile İl Kültür Müdürlükleri’ne iletecek olan PE Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağları’nın çağrısı da, bu haftaki Boyun Eğme dergisinde. 

İşçinin Hukuk Köşesi’nde ise bu hafta, işçilerin fazla mesai ve fazla çalışmaya dair karşılaştığı sorunlara yanıt veriliyor. 

Boyun Eğme dergisini mahallenizdeki semt evlerinden, TKP bürolarından, NHKM’lerden ve kitabevlerinden edinebilirsiniz.