Umutsuzluğu yenmek için örgütlenin!

Samsun Toplantısı
Umutsuzluğu yenmek için örgütlenin!

Samsun’da Türkiye Komünist Partisi’nin Halkın Seçeneği Güçleniyor toplantısı Pazar günü gerçekleşti. TKP Merkezi Komitesi üyesi Ali Rıza Aydın’ın katıldığı toplantı TKP dostları tarafından ilgiyle karşılandı. Toplantının sonunda yaşanan faşist saldırı karşısında TKP, üyeleri ve dostlarıyla başlattığı seferberliği büyüteceğini ilan etti.

Toplantı, TKP’nin çok sayıda yeni üyeyle buluştuğu örgütlenme toplantılarının tanıtımıyla başladı. Ali Rıza Aydın, çaresizliği ve umutsuzluğu yenmek için mücadele etmenin önemine değinerek, umudu seçim dönemlerinde aramanın yanıltıcı olacağının altını çizdi.

Toplantıda söz alan Samsunlular 2015 seçimlerinin düzen partilerinden beklentiler açısından hüsranla sonuçlandığı dile getirdiler.

Toplantının sonunda TKP’nin çaresizliğe karşı hazırladığı kısa film ve devamında TKP’ye nasıl üye olunacağı videosu izlendi. TKP’nin Türkiye genelinde yaptığı toplantıların ve açılan yeni büroların sunulduğu görselin ardından Belma Nur Kartal kapanış konuşması yaptı. Kartal, ‘Bir avuç sömürücünün ve gerici haraminin saltanatını yenecek olan biricik yolu, halkın örgütlü gücünü başa yazarak tüm dostlarımızı parti saflarına çağırıyoruz’ dedi.

TOPLANTI ÇIKIŞINDA FAŞİST SALDIRI
Toplantının çıkışı sırasında yaşanan faşist saldırıyla ilgili TKP Samsun Örgütü, dayanışma gösteren demokratik kitle örgütü ve siyasi parti temsilcilerine teşekkürlerini iletti. Faillerin tespiti konusunda çalışma yürütmeye başlayan TKP Samsun Örgütü'nün savcılığa suç duyurusunda bulunacağı bildirildi. Samsunlu TKP’liler bu saldırı karşısında dostlarıyla sadece dayanışma içinde olmayacaklarını, örgütlenme seferberliğini de büyüteceklerini ilan ettiler.