TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu:Patronlar kurtulmak istiyor hükümet tam zamanı diyor

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu:Patronlar kurtulmak istiyor hükümet tam zamanı diyor

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, saldırılan kıdem tazminatı hakkı, kısa çalışma ödeneğinin uzatılması, işçiye dayatılan ücretsiz izinler, esnek çalışma ve Tamamlayıcı Emeklilik Sigortası gibi başlıklar ele alınıyor.

Pandemi sürecinde işçinin sağlığını hiçbir biçimde önemsemeyen ve salgına sınıfsal yaklaşan iktidar ve patron sınıfı emekçileri ciddi riskler altında çalıştırmaya devam ediyor. Bir yandan kaynaklar sermayeye aktarılırken, işsizlik hızla artıyor ve geniş emekçi nüfusun alım gücü düşüyor. Sendikal hakları üç aylığına askıya alan hükümet, “yeni normale” geçerken krizi fırsata çevirmeye devam ediyor.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, saldırılan kıdem tazminatı hakkı, kısa çalışma ödeneğinin uzatılması, işçiye dayatılan ücretsiz izinler, esnek çalışma ve Tamamlayıcı Emeklilik Sigortası gibi başlıklar ele alınıyor. İşgücü piyasasında esnekliği sağlamaya çalışan patronların bunun hukuksal altyapısının oluşturulması için attığı adımlar açıklanırken, emekçiler uyanık olmaya ve tüm sosyal hakları için mücadeleye çağrılıyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=I2zvy6FwZiQ&feature=emb_title

Soundcloudhttps://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-kidem-tazminati-patronlar-kurtulmak-istiyor-hukumet-tam-zamani-diyor

Spotify: https://open.spotify.com/episode/77LWVkFrDvQvtNBNdS13Qe

Apple: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-k%C4%B1dem-tazminat%C4%B1-patronlar-kurtulmak-istiyor/id1472013604?i=1000478413054&l=tr