TKP Doğalgaz Zamlarına Karşı Sokaktaydı

Üşüyoruz, Kazıklanıyoruz
TKP Doğalgaz Zamlarına Karşı Sokaktaydı

TKP'nin çağrısıyla yüzlerce kişi, doğalgaz faturalarına itiraz dilekçelerini iletmek üzere Ankara'da PTT Yenişehir Şubesi, İstanbul'da PTT Kadıköy Merkez Şubesi ve İzmir'de İzmirgaz Genel Müdürlük Binası önünde toplandı.

Türkiye Komünist Partisi, bugün üç büyük ilde basın açıklaması yaptı. "Bu faturaları kabul etmiyoruz" pankartıyla yapılan basın açıklamalarına halkın ilgisi de yoğun oldu. 

Doğalgaz faturasına itiraz etmek için İstanbul Kadıköy PTT önünde bir araya gelenler ''Doğalgaz zammı geri alınsın'', ''Isınma hakkı satılamaz'' ve ''Patronların düzeni, soygun düzeni'' sloganları attı. İstanbul'da itiraz dilekçelerinin verilmesinin ardından basın açıklaması yapıldı. 

Ankara'da yapılan doğalgaz eyleminde ise öne çıkan Başkentgaz'ın Kızılay aracılığıyla Ensar Vakfı'na para aktarması oldu. Doğalgaz zamlarından bunalan ve boğuluyoruz diyerek bir araya gelen Ankaralılar Mithapaşa'daki Yenişehir PTT önünde  toplanarak doğalgaz soygununa itiraz ettiler.

"Başkent Gaz elini cebimizden çek", "Boyun eğme AKP’den hesap sor" ve "Ensar’ın foncusu hırsız Başkent Gaz" sloganlarının atıldığı basın açıklamasında bir yurttaş gelen soygun faturalarına itiraz dilekçesi verdi.

İzmir'de İzmirgaz Genel Müdürlük Binası önünde toplananların yaptığı basın açıklaması sırasında binayı kapatmasından dolayı itiraz dilekçelerini teslim edilemedi. Eyleme katılanlar durumu protesto ederek dilekçelerini Pazartesi günü teslim edeceklerini duyurdu.