"Boyun eğmeyenler kazanıyor"

"Boyun eğmeyenler kazanıyor"

Sınavlardan sonra hakkınızda yapılan istihbari nitelikte güvenlik soruşturmaları usulsüzdür. Kanunda öngörülmeyen belgelerin imzalanmasının istenmesi usulsüzdür. Bu adaletsiz siyasi operasyona karşı haklarınızı bilin, kullanın ve boyun eğmeyin. Dayanışmamız iş yerlerinizde sizin yanınızdadır.

AKP'nin taşeron işçisine kadro yalanı, kurumlarda tam bir işçi kıyımına dönüşmüş, özellikle belediye yönetimleri de bu kıyımı fırsata çevirmeye başlamışken iyi haber bir belediyeden geldi. Ataşehir Belediyesi, güvenlik soruşturması bahanesiyle işlerine son verdiği ve üç gündür  belediye önünde direnen 107 taşeron işçisini yeniden işbaşı yaptıracağını açıklamak zorunda kaldı.

Onlarca kurumda binlerce taşeron işçisi ise işten atılmış ya da güvenlik soruşturması sonucunda işten atılma riskiyle karşı karşıya. Türkiye Komünist Partisi günlerdir Türkiye'nin dört bir yerinde taşeron işçilerine "boyun eğmeyin, haklarınıza sahip çıkın, çünkü yalnız değilsiniz" çağrısı yapıyor. Bu hukuksuzluğa karşı taşeron işçilerinin birlikte hareket etmelerini örgütlemeye çalışıyor. Boynunu büküp, kaderine razı olanlar belki bir daha iş bulamayacak. Ama direnenler, birlikte tutum alanlar yani boyun eğmeyenler kazanacak.

Şimdi çağrımızı yeniliyoruz: Sınavlardan sonra hakkınızda yapılan istihbari nitelikte güvenlik soruşturmaları usulsüzdür. Kanunda öngörülmeyen belgelerin imzalanmasının istenmesi usulsüzdür. Bu adaletsiz siyasi operasyona karşı haklarınızı bilin, kullanın ve boyun eğmeyin. Dayanışmamız iş yerlerinizde sizin yanınızdadır.

Türkiye Komünist Partisi
Merkez Komite